Інформація про навчальний заклад

gimnasiumСєвєродонецька міська гуманітарно-естетична гімназія створена в ході реорганізації НСШ № 9. У цій школі склався комплекс психолого-педагогічних умов для вирішення проблеми гуманізації та гуманітаризації освіти.

     Становлення педагогічної системи школи пройшло декілька етапів. Було зібрано досвід художньо-творчого розвитку особистості дитини.
      З 1 вересня 1997 року на базі 9 школи були відкриті художньо-музичні класи, які повинні були стати базою гуманітарно-естетичної гімназії.
       Згодом  1 вересня 1998 року на базі НСШ № 9 було відкрито «Спеціалізовану початкову базову школу і гімназію».
       У 2000 році гімназія отримала ліцензію з новою назвою «Навчально-виховний комплекс початкова школа-гімназія».
       У 2001 році згідно наступної ліцензії заклад отримав назву «Сєвєродонецька міська українська гуманітарно-естетична гімназія».
      Зараз повна назва навчального закладу  «Сєвєродонецька гуманітарно-естетична гімназія Сєвєродонецької міської ради Луганської області», яку було дано 2006 року.
     Гімназія – сучасний навчальний заклад, спроможний забезпечити оптимальний розвиток кожної дитини, належні умови для повної реалізації її здібностей і таланту.

Мова навчання – українська
Кількість учнів – 353 чол.
Склад педагогічного колективу:
34 педпрацівники (станом на 01.09.2017р.), з них 32 учителів, 1 психолог, 1 педагог-організатор.

За кваліфікаційними категоріями:
Спеціалістів                                                             –     6
учителів ІІ категорії                                                2
учителів І категорії                                                  11
учителів вищої категорії                                   –     13
учителів із званням „Старший учитель”    –     9
учителів – методистів                                         –     3
відмінників освіти                                                –     2

Методична проблема, над якою працює колектив гімназії «Використання Інтернет-ресурсів у самоосвітній діяльності педагогів для підвищення ефективності навчально-виховного процесу».
         На початок 2017-2018 року в гімназії працюють 2 класи з поглибленим вивченням окремих предметів, в яких на профільному рівні вивчаються українська література і англійська мова.
         У позаурочний час учням надається можливість відвідувати групу подовженого дня, гуртки: танцювальний, «Юний краєзнавець», а також спортивні секції волейболу, настільного тенісу й гун-фу.

     Учителі гімназії беруть участь у методичних заходах, виставках і в конкурсах різних рівнів.

·         2013-2014 н.р. — на базі гімназії проводився міський науково-методичний семінар «Особливості роботи в умовах упровадження Державного стандарту початкової школи».
·         2014-2015 н.р. — силами творчої групи гімназії під керівництвом міського методичного об’єднання вчителів російської мови проводився міський семінар-практикум «Социальные сервисы web 2.0 в деятельности учителя-словесника».
·         2016-2017 н.р. силами творчої групи гімназії під керівництвом Сєвєродонецького методичного центру проводився науково-практичний семінар «Мотивація професійного зростання молодих вчителів».
·         2016-2017 н.р. силами творчої групи гімназії під керівництвом ЛОІППО проводився виховний захід “Бути Українцем. Бути народом…” (до 75-річчя з дня народження Івана Даниловича Низового)
·         2016-2017 н.р. творча група розробила й провела міський конкурс-фестиваль з англійської мови «ContinueTheStory».
·          Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади-2012» в номінації «Інформаційно-комунікаційні технології в управлінні навчальним закладом».
·         «Сучасні школи – 2015» у номінації «Шкільні музеї – скарбниця патріотичного виховання».
·         Творча група кафедри підготувала збірку досвіду «Зимові свята», яку було подано для публікації в часописі «Розкажіть онуку».
·         У професійних конкурсах: «Учитель року», «Класний керівник року», «Краса і сила мистецтва слова».

Учні гімназії є призерами учнівських предметних олімпіад, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів самодіяльної художньої творчості.

Навчання за особистісно-орієнтованою системою в гімназії починається в початкових класах і продовжується в основній школі. Особливість методики проведення уроків у початковій школі полягає в тому, що засвоєння інформації та формування життєвих навичок потребує багаторазового виправлення, тому доцільною на уроках є практична, ігрова, індивідуальна та групова діяльність учнів. Домінантними для роботи з учнями середніх та старшихкласів є практичні, пошукові, дослідницькі, проектні та творчі форми навчальної діяльності, що сприяють ефективному засвоєнню ними життєвих та соціальних ролей, оволодінню певними якостями та компетенціями.

Закінчення 2016-2017 н.р. позначилося такими навчальними досягненнями учнів:

·         високий рівень навчальних досягнень – 43 учні ( 14 %);
·         достатній рівень навчальних досягнень – 181 учнень ( 60 %);
·         середній рівень навчальних досягнень – 78 учнів ( 26 %);

Сєвєродонецька гімназія є базовою школою Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з упровадження інформаційно-комунікативних технологій. Налагоджені міцні зв’язки з вищими навчальними закладами: Сєвєродонецьким технологічним інститутом Східноукраїнського національного університету імені В.Даля.

З метою підвищення фінансової грамотності розвитку молоді гімназія впроваджує курс «Фінансова грамотність» за участі спеціалістів Приватбанку.

Протягом семи останніх років у середньому 98% випускників гімназії вступають до престижних вищих навчальних закладів.
У 2017 році 100% випускників стали студентами ВНЗ ІІІ-ІV ступеня акредитації.

Одним  із провідних напрямків діяльності школи є робота з обдарованими дітьми та молоддю. Високий рівень знань гімназисти підтверджують не тільки результатами ЗНО та вступом у престижні ВНЗ, а й високою оцінкою регіональних, обласних, республіканських конкурсів, олімпіад.

У 2016-2017 н.р:

Кількість учасників усіх конкурсів: 235.
·         З них переможних: 32.
·         Призерів Всеукраїнських олімпіад: 13, з них:
- мають 2 перемоги – 2 учнів;
- рекомендовано до участі в обласному етапі: 5;
- мають перемоги в обласному етапі: 4;
- мають 2 перемоги в обласному етапі: 1.
·         Призерів конкурсу-захисту МАН: 1. Рекомендовано до участі в обласному етапі: 1.

Учні гімназії є призерами учнівських предметних олімпіад міського, обласного й республіканського рівнів, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів самодіяльної художньої творчості.

·         Срібні і Золоті колоски в Міжнародному природознавчому інтерактивному конкурсі «Колосок».
·         Призери Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня» та міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».
·         Призери міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер».
·         Дипломи переможців у всеукраїнських предметних олімпіадах «Олімпус».
·         Переможці мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка.
·         Танцювальний колектив став призером обласного конкурсу «Діти – майбутнє України».
·         Призери міського етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.
·         Призери міського турніру експериментальної фізики пам’яті В. М. Задорожнього.
·         Призери міського конкурсу юних математиків ім.Завгороднього
·         Переможці міської екологічної естафети «Блакитне намисто України».
·         Кожного року учні гімназії займають призові місця у Всеукраїнських предметних олімпіадах різних рівнів, включаючи республіканський, з української мови та літератури, психології, економіки, права, біології, математики, фізики, англійської мови.
·         Призові місця міського та обласного рівнів конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук.

Крім навчальної діяльності, у гімназії приділяється велика увага виховній роботі. Функціонує МО класних керівників, учнівське самоврядування. Проводиться безліч заходів виховного характеру: тематичні класні години, загальношкільні виховні заходи, свята, лекції з безпеки життєдіяльності, заняття з цивільної оборони. Ми дбаємо, щоб учень став високоморальною, духовно розвиненою людиною.

Гімназія — одна сім’я, яка прагне до спільної мети – мати духовно і фізично здорових громадян.

Сєвєродонецька міська гуманітарно-естетична гімназія створена в ході реорганізації НСШ № 9. У цій школі склався комплекс психолого-педагогічних умов для вирішення проблеми гуманізації та гуманітаризації освіти.

Становлення педагогічної системи школи пройшло декілька етапів. Було зібрано досвід художньо-творчого розвитку особистості дитини.

З 1 вересня 1997 року на базі 9 школи були відкриті художньо-музичні класи, які повинні були стати базою гуманітарно-естетичної гімназії.

Згодом  1 вересня 1998 року на базі НСШ № 9 було відкрито «Спеціалізовану початкову базову школу і гімназію».

У 2000 році гімназія отримала ліцензію з новою назвою «Навчально-виховний комплекс початкова школа-гімназія».

У 2001 році згідно наступної ліцензії заклад отримав назву «Сєвєродонецька міська українська гуманітарно-естетична гімназія».

Зараз повна назва навчального закладу  «Сєвєродонецька гуманітарно-естетична гімназія Сєвєродонецької міської ради Луганської області», яку було дано 2006 року.