Національно-патріотичне виховання

 1. Патріотичне виховання — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до батьківщини та до представників спільних культури або країни. Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. Має застосовування як у сім’ї та школі, так і в державних і громадських організаціях, засновуючись на впевненості в майбутньому.
  Патріотизм (від грецького “патріс”) – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. Чи є сьогодні альтернатива патріотизму? Мабуть, ні. І якщо в суспільстві буде панувати нігілізм, нехтування долею рідної країни, це призведе до бездержавності і ще гіршого життя…

  Нормативно-правова база

  з питань національно-патріотичного виховання

  Указ Президента України Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки

  Концепція національно-патріотичного виховання дітей

  Заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді м.Сєвєродонецька

  Рекомендації МОНУ до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах Дня захисника України

  Рекомендації МОНУ до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах 25-ї річниці Революції на граніті

  Методичні рекомендації щодо організації та проведення у загальноосвітніх навчальних закладах Уроку Соборності “Єднання заради Незалежності”

  Растим будущее вместе Практическое пособие для учителей

  Революція гідності Науково-методичні матеріали МОНУ

  Рекомендації «Як підготувати Днень пам»яті Голохосту»

  Методичні рекомендації Українського інституту національної пам’яті до вшанування у загальноосвітніх навчальних закладах загиблих від Голодомору 1932 – 1933 років (до Дня пам’яті жертв Голодомору)

  Родина — мала Батьківщина — Україна: сучасний зміст патріотичного виховання (ЛОІППО)

 2.  На варті наших душ – Небесна Сотня

Три роки тому Революція Гідності переросла в кривавепротистояння між силовиками та мирними протестувальниками. Події 18-20 лютого стали фінальним і найдраматичнішим етапом Майдану. Тоді у боротьбі за наше майбутнє від смертельних травм загинуло близько сотні людей. Кілька сотень отримали травми. Головна площа столиці була залита кров’ю тих, хто не зміг змиритися зі свавіллям, яке панувало в країні.

11 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Пам’яті тих людей, які розкрили нам очі, які змусили подивитися на життя зовсім по іншому, і які своїм прикладом показали, як треба сьогодні відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ був присвячений вечір-реквієм «На варті наших душ – Небесна Сотня». Його підготували і провели працівники Локачинської центральної районної бібліотеки в районній державній адміністрації.
Відкрили масовий захід Гімном України, який підхопив увесь зал. Ведучі вечора Ганна Марчак та Анатолій Гніровський у своїх розповідях нагадали присутнім в залі – працівникам організацій. вчителям та учням, про події на Майдані 2013-2014 років, про криваві злочини тодішньої влади, яка 18 лютого віддала наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, використовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю. В один день тисячі мирних людей стали солдатами свого народу. Вони йшли голіруч проти озброєних, вишколених беркутівців. А у них під ногами зривались світло-шумові гранати, довкола свистіли кулі. Бійці підрозділу «Беркут» застосовували спецзасоби, декого розстрілювали впритул, захоплювали і добивали поранених.
Герої Небесної Сотні назавжди змінили Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух і своїм життям викупила свободу для мільйонів українців.

         00536634

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                                                                                        ЗАТВЕРДЖЕНО:

            ________Л.О.ТАЛДОНОВА

ПЛАН  ЗАХОДІВ

ПО СЄВЄРОДОНЕЦЬКІЙ ГУМАНІТАРНО-ЕСТЕТИЧНІЙ ГІМНАЗІЇ

ДО  ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ДНІВ

09.03 — 12.03. 2016

 

 

№ з/п

Дата,

час

Назва заходу

Класи

Відповідальні

1

09.03-12.03(8.00-17.00) Книжкова виставка «Вогненне слово Кобзаря»

1-11

Завідуючий бібліотекою

2

09.03-12.03(8.00-17.00) Виставка плакатів, стіннівок до Дня народження Т.Г.Шевченка

1-11

Виховна служба

3

09.03-12.03(8.00-17.00) Виставка фоторепродукцій «Україна в картинах Кобзаря»

1-11

Виховна служба

4

09.03, 11.03(9.00,12.00) Круглі столи (на уроках української літ-ри) на тему: «Вислови відомих людей, народні прислів’я та приказки про Т.Шевченка»

8-9

Вчителі філології

5

09.03(9.00; 11.05) Літературна година «Що ми знаємо про Т.Шевченка?»

5а,5б

Завідуючий бібліотекою

6

09.03-12.03 Виставка малюнків за вторами Т.Шевченка на тему: «Йду з дитинства до Тараса»

1-4

Класні керівники

7

10.03(13.00) Виховний захід на тему: «Володар царства національного духу й культури»

7-11

Виховна служба

8

12.03(8.00-9.00) Конкурс декламаторів поезії Т.Шевченка

3-8

Виховна служба, класні керівники

9

11.03(8.00-9.00) Перегляд кінофільму «Заповіт»

7-10

Виховна служба

Підготували: заст.директора з ВР  Трубнікова О.Г.,

педагог організатор Василенко  О.Г.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Небесна Сотня на сторожі гідності

Проведені заходи до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні:

1. Фотовиставка

DSCF4778 DSCF4777

DSCF4779

2. Лінійка-реквієм

DSCF4763 DSCF4764 DSCF4765 DSCF4766 DSCF4767 DSCF4768 DSCF4770 DSCF4771 DSCF4774 DSCF4775 DSCF4782 DSCF4783

Тематичний виховний захід, присвячений Дню виведення військ з Афганістану (спільно з представниками  міської  Центральної дитячої бібліотеки)

DSCF4738  DSCF4740 DSCF4741  DSCF4748

DSCF4742 DSCF4744

У рамках відзначення річниці виведення військ з Афганістану в гімназії було проведено: тематичний виховний захід (спільно з представниками  міської  Центральної дитячої бібліотеки), який відвідали учні 6-10 класів, години пам’яті, виставка літератури та фотоматеріалів на тему «Відлуння афганських гір».

DSCF4749 DSCF4753

DSCF4758 DSCF4760

DSCF4759 DSCF4756

DSCF4755

 

Свято Наума Грамотника

14 грудня відзначається день пророка Наума, який вважається покровителем науки й розуму. Саме в цей день в давнину починалося навчання в сільських дяківських школахдо цього часу закінчувалися всі польові роботи, тож можна було братися і до науки.

_DSC0867 _DSC0861

От і у нас в гімназії відбулось свято Наума Грамотника. Учні 3-го класу із захопленням розповідали про давні українські традиції, розігрували сценку про те, як хрещений батько благословляв хлопчика Миколку на навчання, а матуся проводжала до школи з горщиком каші для вчителя на подяку за добру науку.

IMG_9778  IMG_9789

Та не тільки у давнину українці прагнули гарно опановувати науки, і первачки, і другий, і четвертий з третім класи показали, що вони не даремно відвідують гімназію, бо легко та вправно виконали всі завдання на святкових конкурсах. Прислів’я та загадки, старослов’янська та українська абетки – жодне з завдань не виявилось занадто складним для наших дітлахів. Добрим словом та піснею привітали вчителів початкової школи, що першими відкривають нам віконечко до країни Знань.

DSCF4681  IMG_9676

Головною ж несподіванкою свята Наума Грамотника став подарунок усім учням початкової школи від матусь третього класу. За традицією матері, чекаючи дітей у перший день навчання зі школи, готували печиво чи паляниці у формі монет на щастя та удачу у навчанні. Тож і наші учні отримали печива-монетки з батьківським благословенням.

_DSC0880  IMG_9925

Нікого не залишило байдужим Свято Наума. І, мабуть, малюки – і ті, що брали участь у виставі, і ті, що були глядачами – потайки попрохали пророка Наума допомагати їм у премудрих лабіринтах правопису, математичних задач і англійських речень. Хочеться вірити, що він обов’язково дослухається.

День Збройних сил України

7 грудня у Сєвєродонецькій гімназії проводилися заходи до Дня Збройних сил України:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

- конкурс вітальних листівок  на тему «Відвага і мужність завжди попереду»;
- тематична виховна година: «Український воїн — приклад для наслідування»;
- виставка літератури, фотоматеріалів, присвячені подвигам захисників України;
- урочиста лінійка за участю представників Збройних сил України;
- перегляд тематичних фільмів;
- участь у міській акціїї «Для вас із повагою і гордістю»;
- уроки історії у форматі конференцій на тему: «Я знаю героїв своєї країни».OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»"

Мільшина Ксенія, Концуров Михайло, П’ятниця Антон брали участь у міському етапі»Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів»Моя Україно!»"

 

Українські обряди. Народна драма – весілля

DSCF4584 DSCF4586

 

DSCF4593 DSCF4600

Україна є однією з найбільш гостинних країн світу. Особливо веселим є українське весілля, багате традиціями та обрядами, які настільки цікаві та різноманітні, що неможливо про них не згадати.

DSCF4601 DSCF4605

Більшість традицій, які притаманні  сучасним весіллям, дуже відрізняються від тих, які були в давнину. Ось і учні 9 класу вирішили познайомити гімназистів з деякими обрядами українського весілля. Діти із захопленням поринули в ті часи, ввійшли в дієві образи й продемонстрували справжні таланти, відкрили перед глядачами всю красу нашої славної України.

DSCF4611 DSCF4626

Завдяки підтримці та допомозі класного керівника Ізмалкової О.О., керівника гуртка «Хореографія» Бондарєвої В.О. та Василенко О.Г., заступника директора з виховної роботи Трубнікової О.Г. діти організували прекрасне й незабутнє свято.

DSCF4628 DSCF4638

День писемності.
Виховний захід, конкурс читців

У рамках проведення Тижня української мови в гімназії було проведено такі заходи: тематична інформаційна лінійка; тематичні уроки, вікторина,  виховний захід, конкурс читців віршів про мову, присвячені Дню писемності.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

У рамках цих заходів розширювалися знання про красу й багатство української мови. Сформувалося розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

«Конкурс проектів у рамках Всеукраїнського молодіжного економічного форуму: «Економіка України: шляхи виходу із кризи»"

Команда учнів 11 класу: Каліта Анастасія, Запівахіна Олена, Нагорна Анастасія брали участь у конкурсі проектів у рамках Всеукраїнського молодіжного економічного форуму: «Економіка України: шляхи виходу із кризи» у вересні — листопаді 2015р.

«Трагедія Бабиного Яру: уроки історії»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З 14 по 18 вересня в гімназії пройшли заходи до 75 річниці трагедії Бабиного Яру.

Учні переглянули документальні фільми, відвідали виставки літератури й фотоматеріалів, прослухали міні-виступи старшокласників.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Над Бабьим Яром ветры не шумят

Над Бабьим Яром  ветры не шумят,
Они притихли у большой могилы,
И вспоминают  много лет назад,
Евреев многих здесь тогда убили.
Здесь убивали всех людей подряд,
С мольбою к Богу, не спасали душу,
Здесь убивали взрослых и ребят,
Пытаясь лад евреев здесь разрушить,
Но всё равно, евреев и цыган,
Осталось много жить на белом свете.
Но льётся кровь ещё из старых ран,
И вновь заря пылает на рассвете.
Всё это было, всё произошло,
Весь мир страдал от горя и позора,
И верю я, что сгинет в мире зло,
И засверкает счастье в нашем взоре.
Грустят ветра с щемящею тоской,
Скорбят ветра ещё над Бабьим Яром,
Людские слёзы обнялись с росой,
И мир объят по всей земле пожаром.

                         Борис Межиборский

«Конкурс юних аранжувальників «Краса рідного краю»"

Учні гімназії брали активну участь у шкільній виставці в рамках конкурсу юних аранжувальників «Краса рідного краю».
Найкращі роботи були представлені на міському етапі цього конкурсу,
а саме:
Губанов А. — 4-а клас, «Скарби України»,
Цукор І. — 1-б клас, «Зірка України»,
Нестеренко Д. — 1-б клас, «Пелюстки рідної землі»,
Рибка Є., Бакіна В. — 1-б клас, «Молитва за Україну»,
Гордієнко Я. — 1-б клас, «Мальви»,
Зеленська А. — 2-а клас, «Морська фантазія»,
Хохлова К. — 2-а клас, «Рідна хатинка»,
Пігальов Д. — 1-а клас, «Лелека»,
Творча група -11 клас, «Україночка»,
Півоварова Є. — 1-б клас, «Хатинка- оберіг».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>